Regeneracja filtra cząstek stałych | Czyszczenie DPF

Czyszczenie DPF

Zatkany DPF, FAP można naprawić.


Jeżdżenie samochodem z zapchanym filtrem cząstek stałych może doprowadzić nie tylko do zatrzymania samochodu, ale również uszkodzenia silnika. Filtr cząstek stałych jest przede wszystkim obowiązkowym elementem naszego samochodu. Policjanci są obecnie wyposażeni w analizatory spalin i coraz częściej kontrolują nasze samochody pod tym kątem. Brak filtra skutkować może odebraniem dowodu rejestracyjnego oraz wysokimi karami, które za granicą sięgają nawet kilku tysięcy euro.


Jak to wygląda?


Wycięcie DPF jest działaniem nielegalnym zagrożonym poważnymi konsekwencjami prawnymi oraz szkodliwym dla środowiska a także dla Twojego samochodu. Wszelkie naprawy polegające na wypalaniu zawartości filtra są nieskuteczne - ponieważ wypala się tylko sadzę. Nie da się w żaden sposób spalić zalegającego tam popiołu.

Jedynym skutecznym oraz legalnym a także najtańszym sposobem naprawy zapchanego filtra, jest jego regeneracja. Regeneracja polega na oczyszczeniu filtra DPF lub katalizatora z zalegających w nim osadów. Czyszczenie takie wykonujemy w specjalistycznym, najnowocześniejszym technologicznie urządzeniu FF Solution, produkcji Szwajcarskiej. Zautomatyzowany proces kilkukrotnego płukania (w obu kierunkach) wodą o właściwie dobranej temperaturze i ciśnieniu, z dodatkiem specjalnie do tego stworzonych biodegradowalnych środków chemicznych zapewnia całkowite usunięcie osadów PM10 oraz popiołu, resztek oleju i ceru i jest całkowicie bezpieczny dla filtra oraz dla środowiska.

Monolit DPF pozostaje całkowicie nienaruszony. Nie rozcinamy oraz nie spawamy obudowy filtra. Nie narażamy filtra na działanie extremalnie wysokich temperatur. Regeneracja z wykorzystaniem tej specjalnej opatentowanej technologi, przywraca w 98% parametry i właściwości nowego DPF.

Usługę możemy wykonać kompleksowo wraz z diagnostyką, demontażem i montażem filtra w samochodzie oraz programowaniem jego parametrów po regeneracji. Mogą państwo też przesłać do czyszczenia zdemontowany DPF, wtedy w ciągu jednej doby odeślemy filtr zregenerowany, gotowy do mopntażu. Regeneracja zapewnia całkowite usunięcie osadów PM10 oraz popiołu, resztek oleju i ceru z filtra DPF lub katalizatora.